تبلیغات
جنگ افزار ها - تست موفقیت آمیز سامانه موشكی S200
جنگ افزار ها
سال جهاد اقتصادی گرامی باد

لینکدونی

آرشیو موضوعی

آرشیو

لینکستان

← آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

تست موفقیت آمیز سامانه موشكی S200

به گزارش خبرنگار دفاعی خبرگزاری فارس، سردار محمدحسن منصوریان معاون هماهنگ‌كننده قرارگاه پدافند هوایی خاتم‌الانبیاء(ص) در دومین روز برگزاری رزمایش مدافعان آسمان ولایت3 در جمع خبرنگاران، در خصوص نقش پدافند هوایی در ایجاد امنیت ملی گفت: امروزه حملات هوایی در شرایطی كه كشورهای دارای تكنولوژی و قدرت برتر در حداقل زمان ممكن عكس‌العمل نشان بدهند و با استفاده از قدرت هوایی اراده خود را به طرف مقابل نشان دهند. لذا تاثیر پدافند هوایی در جنگ‌های نوین نقش بی‌نظیر و بی‌بدیلی است.

وی با اشاره به اینكه وظیفه ایستادگی در مقابل تهاجمات هوایی برعهده پدافند هوایی قرار دارد، تصریح كرد: پدافند هوایی باید بتواند قدرت هوایی دشمن را كاهش دهد.
 
موشك S200


معاون هماهنگ‌كننده قرارگاه پدافند هوایی خاتم‌الانبیاء(ص) در ادامه سخنانش خاطرنشان كرد: همه مسئولان نظام به ویژه مقام معظم رهبری به دنبال این هستند كه پدافند هوایی كشور بتواند در مقابل تهدیدات كشورهای متخاصم بایستد.

منصوریان اضافه كرد: یكی از ویژگی‌های این رزمایش وسعت آن است كه كل كشور را شامل می‌شود و ویژگی دیگر این است كه هر نیرویی كه با پدافند هوایی ارتباط دارد امروز وارد صحنه رزمایش شده و مشاركت می‌كند و این نیروها همگی در كنترل عملیاتی شبكه یكپارچه پدافند هوایی كه در قرارگاه پدافند هوایی خاتم‌الانبیاء(ص) متمركز است، فعالیت می‌كنند تا با هم هماهنگ شده و سطح آمادگی‌ها را بالا ببرند.

وی ادامه داد:‌ كار دیگری كه در این رزمایش صورت می‌گیرد ایجاد تعریف منطقی بین پدافند عامل و غیرعامل است كه تاكنون جدا از هم فعالیت می‌كردند ولی امروز به این نتیجه رسیدیم كه باید تعریف منطقی رابطه‌ای بین این دو پدافند ایجاد كنیم تا پدافند هوایی بهتری داشته باشیم.

منصوریان با بیان اینكه از هر دو پدافند عامل و غیرعامل در طراحی‌های عملیاتی استفاده خواهیم كرد، گفت: باید پتانسیل‌های پدافند غیرعامل و عامل را به خوبی شناسایی كنیم تا در دفاع مؤثرتر باشیم.

وی افزود: همه نیروهای سپاه، بسیج، ناجا و ارتش با محوریت قرارگاه پدافند هوایی خاتم‌الانبیاء(ص) در این رزمایش شركت كرده‌اند.

منصوریان در بخش دیگری از سخنانش در خصوص تجهیزات پدافند هوایی كشور گفت:‌ عمده تجهیزات پدافند هوایی امروزه در معرض بهینه‌سازی متخصصان كشور قرار گرفته است و باید امروزه به بومی‌سازی تجهیزات بیشتر توجه كنیم زیرا اتكا به كشورهایی كه تجهیزات پدافند را می‌فروشند، در زمان جنگ كار درستی نیست و تدبیر فرمانده معظم كل قوا این بوده كه همه تجهیزات بومی شود و البته خوشبختانه در بخش‌هایی نیز به خودكفایی كامل رسیده‌ایم.

معاون هماهنگ‌كننده قرارگاه پدافند هوایی خاتم‌الانبیاء(ص) با اشاره به دستاوردهای جدید پدافند هوایی تصریح كرد: پدافند هوایی كشور به تجهیزاتی دست یافته كه قادر خواهند بود در صحنه‌های تهدید هوایی مداومت و ماندگاری خود را حفظ كنند.

منصوریان در پایان با تقسیم‌بندی تهدیدات به سه نوع برد كوتاه، برد متوسط و برد بلند گفت: بیشترین تلاش ما در بخش تهدیدات برد متوسط صورت می‌گیرد و در بحث تهدیدات برد بلند كه سهم بسیار كمتری نسبت به برد متوسط و برد كوتاه دارد، كارهای بزرگی با استفاده از مراكز علمی و صنایع داخلی انجام شده است.

وی همچنین گفت: سامانه موشكی S200 توسط متخصصان داخلی بهینه شده و اخیرا نیز این سامانه با موفقیت مورد تست و ارزیابی قرار گرفت.درباره وبلاگ

مدیر وبلاگ : حسن عبدپور

آخرین پست ها

جستجو

نظرسنجی

  • مطالب درج شده در این وبلاگ از نظر شما بازدید کننده محترم چگونه بوده است؟

نویسندگان