تبلیغات
جنگ افزار ها - آب سیاه؛ قوی ترین ارتش مزدور جهان
جنگ افزار ها
سال جهاد اقتصادی گرامی باد

لینکدونی

آرشیو موضوعی

آرشیو

لینکستان

← آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

آب سیاه؛ قوی ترین ارتش مزدور جهان

آب سیاه؛ قوی ترین ارتش مزدور جهان وقتی آمریکا بعد ازخود زنی یازدهم سپتامبر به بهانه*ی انتقام به کشورهای مسلمان افغانستان و عراق حمله کرد؛ نظامیان آمریکایی مرتکب جنایاتی شدند که حتی وجدان نویسنده*های غربی را نیز تحت تاثیر قرار داد. از جمله نوشته*های نویسنده*هایی مثل "جرمی اسکاهیل" که پشت پرده*ه*ی برخی از این جنایات را آشکار *ساخت.


جرمی اسکاهیل در کتاب تازه*ی خود با عنوان "آب سیاه؛ قوی ترین ارتش مزدور جهان" از قراردادهای مخفی، محفلی و خصوصی امریکا در حمله به عراق خبر می*دهد که حداقل استخدام یکصدهزار مزدور و گانگستر خیابانی برای انجام ماموریت*های غیر رسمی دولت بوش و کشتن انسان*های دیگر کشورها را شامل می*شود؛ پروژه*ای که در آن "سیاه*های" ارتش آب سیاه، بدون هیچ محدودیت و رعایت قانون خاصی، پروژه*های سیاه*تر صاحبان آمریکایی خود را پیش می*برند.


این افراد "حق دارند" آدم بکشند ولی هیچ دادگاه بین المللی "حق" مجازات آنها را "ندارد" و همانطور که اسکاهیل مدعی می*شود، فاجعه بارتر حمایت این پروژه از سوی مولتی میلیونرهای مسیحی است که از حامیان اصلی بوش در انتخابات هم بودند. به نوشته*ی جرمی اسکاهیل که کتابش در غیاب پوشش رسانه*ای و خبرنگاران تشنه*ی سوژه*های داغ، به بازار نشر آمده، نوشته*های او بیشتر به یک سند دادگاهی شباهت دارد که از یک طرف بی*توجهی رسانه*ها را مورد انتقاد قرار می*دهد و از طرف دیگر اطلاعات ناگفته*ای از آب سیاه دولت آمریکا ارایه می*کند.


به گزارش کتاب*نیوز، وی در این کتاب 450 صفحه*ای داستانی از شرارت و توطئه علیه بشریت را تعریف می*کند که در آن مثل فیلم*های هالیوودی چند نفر و البته در اینجا "چند هزار نفر " بدون سوال و جواب استخدام می*شوند، اسلحه می*گیرند و بعد از انجام کار، پول خود را می*گیرند و در جایی دوردست از شهرهای دنیا گم می*شوند. آب سیاه در عراق علاوه بر استخدام شهروندان کشورهای مختلف حتی از خود عراقی*ها نیز برای کشتن هموطنان خود استفاده می*کند و اگر نیروهای نظامی امریکایی تحت فشارهای بین المللی از این کشور خارج شوند این پروژه همچنان ادامه پیدا می*کند.


اسکاهیل با گردآوری اسناد و مدارک مربوطه، این پروژه را اولین بار برخاسته از نظریه 10 سپتامبر سال 2001 دونالد رامسفلد می*خواند (تنها یک روز قبل از خود زنی یازدهم سپتامبر) که در یک جلسه محرمانه با حضور مقامات ارشد پنتاگون مطرح گردید. به عبارتی دیگر هیئتی محرمانه توسط رامسفلد برای تشکیل این پروژه انتخاب می*شوند و در آن جلسه در ابتدا حمایت از نظامیان آمریکایی بهانه قرار داده می*شود؛ ولی در حقیقت "آب سیاه" که بیشتر توسط "اریک پرنس" مولتی میلیونر افراطی مسیحی کنترل می*شود به پنتاگون تحمیل می*گردد. پرنس 38 ساله که یکی از سرمایه*داران جوان آمریکایی محسوب می*شود، پیش از این در نیروی دریایی آمریکا خدمت کرده است و هم اکنون به عنوان حامی اصلی احزاب راست گرای مسیحی و حزب جمهوری*خواه مشهور است. بر اساس مدارک ارایه شده اسکاهیل، پرنس در سال 1995 پروژه آب سیاه را در سن 27 سالگی بعد از مرگ پدرش و رسیدن به ارثیه*ای بیش از یک میلیارد دلار آغاز کرد.


"آب سیاه" در عراق هر کسی با هر ملیتی از آمریکایی گرفته تا اسراییلی و حتی عراقی را با 300 تا 600 دلار مواجب در روز ــ مبلغی که هیچ مرد و زنی در سازمان*های نظامی آمریکا هم دریافت* نمی*کند ــ برای کشتن استخدام می*کند و این افراد وظیفه دارند بدون کوچکترین سوالی سرنوشت مردان، کودکان و زنان را در روستاهای عراق به گلوله*های سربی بسپارند.


گرچه در حکمی که از سوی "پل برمر" در 28 ژوئن سال 2004 میلادی مبنی بر عدم پیگرد قانونی سربازان "آب سیاه" صادر شد، ماموریت*های این تشکیلات تقریباً حالت رسمی پیدا کرد؛ ولی هنوز هم با گذشت سه سال، هیچ پایگاه رسمی برای این افراد در داخل عراق تعریف نشده است. به طوری که در مواقع لزوم پیدا می*شوند، می*کشند و ناپدید می*شوند.


در یکی از جلسات عمومی شهر نیویورک، نزدیک ساختمان سازمان ملل، دنیس کاسینیچ از اعضای دموکرات کنگره امریکا با محکوم کردن این پروژه، این سربازان قراردادی را با قاتلان زنجیره*ای مقایسه کرده و قانون را مثال "بازیچه*ای" دانسته که در دست آنها پیچ و تاب می*خورد. این عضو کنگره خطاب به جوامع حقوق بشر سازمان ملل فریاد می*زد "این چگونه حقوق بشری است که مردمان بی*دفاع کشوری را تنها به جرم دین و مذهب متفاوت، تنها به دلیل خصومت*های شخصی احزاب افراطی به خاک و خون می*کشند؟!"


سال گذشته دولت بوش برای افزایش و ثبات نیروهای نظامی خود در عراق مبلغی حدود 4 میلیارد دلار از کنگره درخواست کرد و این در حالی است که گانگسترهای شخصی پرنس اگرچه دستمزدهای بالایی می*گیرند ولی در حالت کلی بودجه کمتری برای دولت بوش به بار می**آورند.


نائومی کلین، منتقد کانادایی در ستایش کتاب اسکاهیل برای بیان واقعیت*های موجود در رابطه با ارتش خصوصی بوش، نوشته*های این نویسنده آمریکایی را گزارشی از نابودی آن چیزی می*داند که در دولت بوش "دموکراسی" نام گرفته است.


درباره وبلاگ

مدیر وبلاگ : حسن عبدپور

آخرین پست ها

جستجو

نظرسنجی

  • مطالب درج شده در این وبلاگ از نظر شما بازدید کننده محترم چگونه بوده است؟

نویسندگان