تبلیغات
جنگ افزار ها - نیروی وِیژه ASP بازوان قدرتمند آمریکا !!!
جنگ افزار ها
سال جهاد اقتصادی گرامی باد

لینکدونی

آرشیو موضوعی

آرشیو

لینکستان

← آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

نیروی وِیژه ASP بازوان قدرتمند آمریکا !!!

 نام این گروه ASP یا همون america special police که به معنی فارسی اون یعنی پلیس ویژه آمریکا هست . این گروه یک گروه بسیار آموزش دیده و قدرتمند هست . این گروه پس 5 سال آموزش های سخت و طاقت فرسا به محل های ماموریتی فرستاده می شن . این گروه در زمانی وارد درگیری می شه که واقعا از دست پلیس هیچ کاری بر نیاد و در واقع می شه گفت مثل همون ناجا و سپاه خودمون هست ولی این گروه حتی آموزش هایی مثل فرار از آر پی جی و فرار از بمب هایی که در حال منفجر شدند رو دیدند . آمریکا در افغانستان و عراق تا 3 سال پیش از این گروه استفاده می کرد ولی بنا به دلایلی اون ها رو به آمریکا بر گردوند و حتی می شه گفت که این گروه یکی از گروه هایی بودند که در فتح عراق خیلی بدرد آمریکا خوردند البته جای داره که در اینجا هم بگم که این گروه شباهت های زیادی از لحاظ تاکتیکی و عملیاتی به گروه swat داره . البته شایان ذکر است که این گروه کوماندویی به دو قسمت مختلف تقسیم می شوند . دسته اول برای انجام ماموریت و عملیات در شهر آموزش دیده اند و همچنین برای بعضی از ماموریت های مرزی و برون مرزی . ولی دسته دوم که در عراق تا 3 سال پیش حضور داشتند یک گروه کوماندویی بسیار مجهز تر و آموزش دیده تر هستند که برای انجام عملیات در کشور های مختلف آموزش دیده اند .

البته باید گفت که این گروه ضعف های زیادی رو داره که با انجام ماموریت های زیاد و موفقیتامیز به چشم نمی یاد . برای مثال یک هفته پیش در ساختمان شهرداری لس آنجلس 5 نفر مسلح وارد این ساختمان شدند و قصد داشتن که شهردار رو بکشند بعد از درگیری های زیاد با پلیس ، پلیس اون محل مجبور شد که از این گروه کمک بگیره ولی متاسفانه دو نفر در این گروه که بعد از ممکنه آموزش های سر سخت و انجام ماموریت های بسیار کشته شدند . این هم یک ضعفی هست که در این گروه وجود داره .
این گروه به سلاح هایی مانند XM8 ، PCS US-5 Electronic Paintball Gun، GUA-17 و bt-4-t و Mp5 و حتی آر پی جی 7 مجهز هستند .مجهز هستند . این گروه فقط در آمریکا مشغول به انجام ماموریت نیست بلکه به کشور هایی مانند فرانسه ، آلمان و کشور هایی که در خواست چنین مامورینی رو می کنند مشغول هستند .
این گروه زیر نظر سازمان جاسوسی اف بی آی هست که برای انجام ماموریت های سری این ها رو به بهترین وسایل پیشرفته تجهیز کردند . برای مثا آموزش هایی که به این افراد داده شده از این قراررند . :
به این گروه آموزش هایی از جمله فرار از آر پی جی ، فرار از بمب های انحاری ، چگونگی خلع سلاح سه نفر همزمان و چگونگی فرار از یک ساختمان در حال فروریختن رو دیددند . این گروه برای انجام چنین اموزش هایی به صحرا های مختلف آمرکیا و به مناطقی که سعب العبور هستند برده می شن . در واقع می شه گفت این یک گروه کوماندویی هستند که برای عملیات های حرفه ای آماده شدند .

درباره وبلاگ

مدیر وبلاگ : حسن عبدپور

آخرین پست ها

جستجو

نظرسنجی

  • مطالب درج شده در این وبلاگ از نظر شما بازدید کننده محترم چگونه بوده است؟

نویسندگان