تبلیغات
جنگ افزار ها - مسلسل دستی TEC DC-9 ، ساخت سوئد
جنگ افزار ها
سال جهاد اقتصادی گرامی باد

لینکدونی

آرشیو موضوعی

آرشیو

لینکستان

← آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

مسلسل دستی TEC DC-9 ، ساخت سوئد

 

این مسلسل دستی را باید مسلسل اشرار و قانون شكنان امریكا دانست. تاكنون هیچ مسلسل دستی مانند TEC DC-9 ، در زیر كت گانگسترهای امریكایی جای نگرفته است. دلیل این امر را می توان ظرفیت خشاب بالا ، ابعاد كوچك و نواخت تیر فوق العاده دانست. طرح اولیه این سلاح ، در كشور سوئد بر روی كاغذ آمد. سازنده این سلاح ، یك كارخانه سوئدی به نام Interdynamic بود. كشور سوئد ، بازار خوبی برای فروش این سلاح به شمار نمی آمد. لذا كارخانه مذكور ، به میامی امریكا نقل مكان كرد. از آنجا كه فروش مسلسل های دستی رگبارزن ، در امریكا با محدودیت های فراوانی روبرو است ، نمونه اولیه این سلاح بصورت نیمه اتوماتیك تولید شد. گلنگدن این سلاح از نوع باز بود و توسط فشار مستقیم گاز باروت عمل می كرد. سلاح مذكور با نام KG-9 ارائه شد. به زودی پلیس امریكا متوجه شد كه حتی مدل تكتیر زن و نیمه اتوماتیك این سلاح را می توان به راحتی به نمونه تمام اتوماتیك تبدیل كرد. بنابراین تولید این سلاح كاملآ ممنوع شد. كارخانه Interdynamic برای رهایی از این بن بست ، سلاح KG-9 را مورد بازنگری قرار داده و آن را با گلنگدن بسته و با نام KG-99 ارائه كرد.

 

در دهه 1980 ، كارخانه Interdynamic با كارخانه Interatec ادغام شد. سلاح KG-99 ، از آن پس با نام TEC-9 تولید شد. تا اینكه نهایتآ در سال 1989 ، به DC-9 تغییر نام داد. در سال 1994 دولت امریكا قانونی را تصویب كرد كه طبق آن ، حمل یا مالكیت سلاح های اوتوماتیك ممنوع اعلام شد. در طی اعلان این قانون ، كارخانه Interatec سلاح مذكور را بدون قبضه تپانچه ای جلویی ، روپوش لوله و رزوه نصب لوله یدكی ارائه كرد. این مدل به AB-10 معروف شد. 

 خشاب این سلاح ، ظرفیت 10 فشنگ را داشت. ولی مالكان آن ، كماكان می توانستند خشاب های 20 تیر و 30 تیر مدل های قبلی را روی آن نصب كنند. بدنه تمامی مدل ها (لوله فولادی و قبضه تپانچه ای شكل ، روپوش لوله و محافظ ماشه آنها) از پلاستیك ساخته شده است. این سلاح ، فاقد هرگونه ضامن می باشد. در مدل گلنگدن باز ، در منتهی علیه شیار دستگیره گلنگدن ، شكافی تعبیه شده كه می توان دستگیره گلنگدن را در آن قرار داد تا از جلو رفتن گلنگدن جلوگیری شود. انواع گلنگدن بسته این سلاح ، به ضامن خاصی مجهز شده اند كه بر روی دستگیره گلنگدن قرار گرفته است. مكانیزم نشانه روی این سلاح ، از دو شكاف درجه ثابت و غیرقابل تنظیم تشكیل شده است. نوك لوله این سلاح طوری رزوه شده تا قابلیت نصب صدا خفه كن و یا یك لوله یدكی را داشته باشد.

مشخصات فنی:
طول سلاح: 317 میلیمتر
كالیبر: 9 × 19
طول لوله: 127 میلیمتر
وزن خالی: 1400 گرم
ظرفیت خشاب: 10 ، 20 ، 32 و 50 تیر
این سلاح دارای قدرت و برد كافی برای محیط های بسته و درون شهری است.

درباره وبلاگ

مدیر وبلاگ : حسن عبدپور

آخرین پست ها

جستجو

نظرسنجی

  • مطالب درج شده در این وبلاگ از نظر شما بازدید کننده محترم چگونه بوده است؟

نویسندگان